W jakich sytuacjach pomocny jest kredyt gotówkowy? Odpowiadamy

Kredyt gotówkowy to rozwiązanie pomocne zawsze wtedy, gdy w domowym budżecie pojawia się wyrwa. Opóźniona wypłata pensji, możliwość dokonania okazyjnego zakupu, nieplanowany wyjazd to tylko przykładowe scenariusze. Dziś omówimy trzy okoliczności sprawiające, że pożyczka gotówkowa to rozwiązanie dla Ciebie.

Potrzebujesz zastrzyku gotówki?

W życiu zdarzają się różne okoliczności. Możesz znaleźć się w sytuacji, gdy nagle potrzebujesz dodatkowym pieniędzy. Kredyt gotówkowy pozwala pokryć niespodziewane wydatki. Idąc do banku, a nie po chwilówkę, masz pewność, że podpisujesz umowę na przejrzystych warunkach. Oddasz pieniądze, gdy będzie to możliwe, a w międzyczasie zrealizujesz swój krótkoterminowy cel.

Nie możesz czekać długo?

Jednym z głównych atutów kredytu gotówkowego jest bardzo szybki czas wypłaty środków. Jeżeli jesteś klientem banku z dobrą historią kredytową, od dodatkowych środków dzielą Cię dosłownie minuty. W przeciwieństwie do kredytów hipotecznych, zaciągając pożyczkę gotówkową, podlegasz uproszczonej procedurze sprawdzenia zdolności kredytowej.

Oznacza to, że bank weźmie pod uwagę głównie Twoje dochody, koszty utrzymania i zobowiązania, które spłacasz (np. inne kredyty, alimenty). Jeżeli analiza wypadnie pozytywnie, możesz cieszyć się dodatkową gotówką niemal od razu.

 

Nie masz alternatywnego źródła finansowania?

Może zdarzyć się tak, że Twoje nagłe potrzeby finansowe można pokryć w inny sposób. Przykładowo, czekając na wypłatę, możesz pokryć nieoczekiwane wydatki kartą kredytową i spłacić je w bezpłatnym okresie bez odsetkowym, który w niektórych sytuacjach wynosi ponad pięćdziesiąt dni.  Pożyczenie pieniędzy z rachunku karty kredytowej – wykonanie przelewu na konto osobiste jest zazwyczaj dużo mniej korzystną opcją.

Będąc w potrzebie, możesz natomiast zainteresować się zakupem na raty, gdyż coraz częściej banki oferują niskie – lub nawet zerowe – oprocentowanie. Ratalnie ani kartą nie zapłacisz natomiast raczej za pomoc fachowców, gdy coś zepsuje się w domu, za używany samochód czy usługi turystyczne w mniejszych obiektach. Wtedy pożyczenie gotówki z banku okazuje się najlepszym pomysłem.

 

Podsumowanie

Kredyt gotówkowy to pieniądze, które możemy otrzymać z banku stosunkowo szybko (czasami nawet bardzo szybko), lecz warunki umowy będą mniej korzystne niż te wiążące się z umową dotyczącą kredytu hipotecznego. W przypadku nagłych wydatków jest to najbezpieczniejsza i znacznie korzystniejsza oferta niż pożyczanie pieniędzy z rachunku karty kredytowej lub od firm, które oferują szybką gotówkę, lecz w zamian żądają horrendalnych odsetek.

Polecane wpisy