Najlepsze konto dla młodych? Poznaj jego 5 cech!

Młody człowiek, po przekroczeniu osiemnastego roku życia, powinien założyć swoje pierwsze konto bankowe. Nawet, jeśli nie pracuje, to właśnie na nie będzie przelewane stypendium naukowe, socjalne, czy też zapomoga finansowa od rodziców. Przedstawiamy 5 cech, jakimi powinno wyróżniać się najlepsze konto dla młodych.

Najlepsze konto dla młodych jest tanie w utrzymaniu!

Najlepsze konto dla młodych powinno być darmowe w prowadzeniu. Już standardowe konta są w większości bezpłatne, w tym przypadku nie powinieneś więc iść na żaden kompromis. W końcu młodzi ludzie, z założenia, dysponują ograniczonymi środkami finansowymi i tym bardziej zależy im na szczególnych oszczędnościach.

Pewną alternatywą może być konto, od którego nie będzie pobierana żadna opłata pod warunkiem wykonania określonej liczby miesięcznych operacji bankowych (np. kilku opłat kartą płatniczą). Jeśli z założenia zamierzasz płacić kartą lub telefonem, warto rozważyć wybór takiego konta – szczególnie w sytuacji, gdy dodatkowo bank oferuje Ci inne, ciekawe oferty.

Przelewy – szybkie i bezpłatne!

Wbrew pozorom, młodzi ludzie często wykonują cały szereg rozlicznych transakcji i przelewów bankowych – np. opłacając studia, szkolenia, kursy, mieszkanie, akademik, itp. Najlepsze konto dla młodych bezwzględnie powinno przewidywać darmowe transfery pieniężne na terenie kraju i niedrogie przelewy zagraniczne.

Darmowe wypłaty z bankomatów

Choć w Polsce bardzo popularne są płatności kartą czy telefonem, ciągle wielu użytkownikom potrzebna jest gotówka – którą najczęściej pozyskiwana jest w bankomatach. Jeśli Twój bank oferuje Ci darmowe wypłaty tylko ze swoich bankomatów, może okazać się to problematyczne w przypadku niewielkiej liczby takich urządzeń na terenie Twojej miejscowości.

Zwróć więc uwagę, czy możesz nieodpłatnie wypłacać pieniądze także z bankomatów innych banków. Co więcej, nie wykluczaj opcji darmowego pobierania gotówki w bankomatach zagranicznych: jest to kwestia często przemilczana, a najlepsze konto dla młodych powinno charakteryzować się niskimi kosztami tego typu transakcji.

Promocje dla młodych!

Bardzo fajną opcją są np. konkursy dla użytkowników kont, gdzie wygraną mogą być np. różnego rodzaju wejściówki. Jest to interesujący smaczek, który może zachęcić młode osoby do założenia konta w danym banku, ale i również może zaoferować im jakiś ciekawy bonus za jego użytkowanie.

Nowoczesne formy płatności

Płatność kartą płatniczą robi się nieco przestarzała i jest wypierana przez płatności telefonem – dzięki takim aplikacjom jak np. BLIK czy HCE. Jako, że to właśnie młodzi ludzie na ogół są pionierami tego typu rozwiązań, warto uwzględnić je podczas wyboru konta.

Przeglądaj wszystkie dostępne oferty!

Pamiętaj, by nie zakładać konta bankowego „na hura”. Aby trafić na najlepsze konto dla młodych warto nieco poszperać, porównać oferty i dopiero na tej podstawie podjąć jakąś decyzję. Weź też pod uwagę swoją szczególną sytuację osobistą, by utrzymanie konta było możliwe jak najtańsze i odpowiednie dla Twoich zindywidualizowanych potrzeb.

Polecane wpisy