Jak zacząć inwestowanie w kryptowaluty?

Kryptowaluty są w sieci przedstawiane jako niemal pełna alternatywa dla tradycyjnych form pieniędzy. Mają być znakomitą walutą codziennego dnia, ale przede wszystkim idealnym narzędziem inwestycji, dającym duże szanse na olbrzymi zysk. Ten obraz w niektórych przypadkach jest bardzo daleki od prawdy, ale nie należy kryptowalut od razu przekreślać.

Kryptowaluty jako idealna inwestycja

Ile przykładów idealnych inwestycji można zebrać z całkiem niedawnych czasów? Ilu ludzi dało się nabrać na szyte ekstra grubymi nićmi kłamstwa z reklam Amber Gold? Ilu inwestorów dało się omamić słodkim słówkom doradców zalecających zakup obligacji korporacyjnych GetBacku?

Kryptowaluty nie są oszustwem jak dwie wymienione wyżej firmy. Jest o po prostu bardzo dynamiczny rynek spekulacyjny. W pewnych warunkach da się na nim zarobić. Jednak zysk ten nie jest pewny, nie jest bezpieczny, nie jest też dostępny dla wszystkich. Gdyby było inaczej, Ty i ja bylibyśmy pewnie ostatnimi nie milionerami na osiedlu.

Kiedy inwestujesz w akcje, widzisz komunikat informujący, że wyniki historyczne nie mogą stanowić zapowiedzi przyszłych wyników. Tutaj jest dokładnie tak samo. To, że kiedyś opłacało się inwestować w kryptowaluty, nie znaczy, że teraz też ma to sens.

Jak zacząć inwestować na rynku kryptowalut?

W tej branży odnaleźć się mogą zarówno duzi gracze jak i początkujący inwestorzy nie chcący ryzykować większych kwot. Ten rynek jest łatwo dostępny dla każdego. Zacznij od przeczytania poradnika, który podpowie Ci jak zacząć handel kryptowalutami. Znajdziesz w nim podstawowe informacje przydatne dla początkujących.

Wahania wartości, choć mogą potencjalnie odstraszać, pozwalają na zarobienie sporej ilości pieniędzy w dość krótkim czasie. Jest to istotna przewaga choćby nad inwestowaniem w nieruchomości. Trzeba pamiętać, że poziom ryzyka jest adekwatny do ewentualnych zysków

Zarabianie na spekulacji

Handel kryptowalutami stał się ostatnimi czasy jednym z najgłośniejszych tematów w świecie finansowym. Przyciąga chętnych na szybkie bogactwo. Jak to wygląda w praktyce? Czy obiecywane ze wszystkich stron złote góry są dla nas osiągalne?

W internecie, na forach i stronach tematycznych, na Facebooku bądź innych portalach społecznościowych zarabianie naprawdę dużych pieniędzy poprzez inwestowanie w kryptowaluty wydaje się takie proste. Wszędzie możemy przeczytać o rzekomej prostocie generowania pieniędzy.

Inwestycyjne sygnały kupna i sprzedaży kryptowalut

Wyżej wspomniane portale i fora najczęściej oferują usługi tzw. grup sygnałowych, czyli płatny abonament (przykładowo miesięczny) na sygnały kupna lub sprzedaży kryptowalut. Sygnały te dawane są przez specjalistę analityka (jak sam siebie określa) lub przez zespół takich ludzi. Rodzi się więc pytanie, czy warto inwestować w taki abonament, oraz czy to w ogóle działa?

Jak wiadomo rynek kryptowalut nie jest w 100% losowy, ponieważ żądzą nim w dużym stopniu zasady analizy technicznej i fundamentalnej. Jeśli więc trafimy na analityka lub grupę która jest sprawdzoną drużyną specjalistów, to niewątpliwie możemy zainwestować w abonament i podążać według wytycznych. Ale dlaczego?

Odpowiedź w tym przypadku jest niezwykle prosta – początkujący inwestor z zerową wiedzą o rynku napewno straci (prędzej czy później) większość swojego kapitału.

Bez specjalistycznej wiedzy na temat analiz rynku i wykresów, bez obserwacji i doświadczenia niemożliwym jest skuteczne inwestowanie pieniędzy na rynku kryptowalut.

Rozsądnie jest więc wybrać jedną z dwóch możliwych dróg. Ta trudniejsza polega na nauce, czyli samodzielnym zdobyciu wiedzy i doświadczenia. Może to być kosztowne. Łatwiejsza droga polega na wybraniu dobrego analityka lub sprawdzonej grupy, i podążanie za ich wskazówkami.

Polecane wpisy