Jak działa ubezpieczenie w razie operacji?

Zdrowie jest najcenniejszą wartością w życiu, ponieważ kiedy ono ulega załamaniu, często osoba chora zmuszona jest zrezygnować z dotychczasowej aktywności. Dochodzi wówczas nie tylko do konieczności zarzucenia niektórych pasji, ale również wykonywania pracy zawodowej, a nawet podstawowych czynności związanych z codziennym funkcjonowaniem.
Dlatego warto wykupić ubezpieczenie na wypadek operacji – to jeden ze sposobów wzmocnienia ochrony swojego budżetu domowego na okoliczność różnych zdarzeń losowych, których nie można wykluczyć.

Zdrowie jest najważniejsze!

W codziennej gonitwie za pieniędzmi i przyjemnościami zdarza nam się czasem nadużywać możliwości swojego organizmu. Spożywamy niezdrowe jedzenie, korzystamy z używek, nie wysypiamy się i dopuszczamy do siebie mnóstwo sytuacji stresowych, których można by przecież uniknąć. Wszystko to powoduje, że w naszym organizmie nawarstwiają się różne dolegliwości, które przez wiele lat mogą nie dawać żadnych objawów.

Kiedy jednak  zaczną dokuczać, może się okazać, że jedynym rozwiązaniem będzie zabieg chirurgiczny, który pozwoli sprawnie funkcjonować. Choć on sam może być nawet finansowany przez NFZ, to z tego funduszu nie uda się opłacić wszystkich zobowiązań, które wynikają z tymczasowej niezdolności do pracy. Ubezpieczenie na wypadek operacji to jeden ze sposobów na to, aby zabezpieczyć byt finansowy własny i swojej rodziny w tej trudnej sytuacji.

Co daje ubezpieczenie?

Wykupując pakiet ubezpieczeniowy dla swoich oszczędności lub na życie, można spać spokojnie, wiedząc, że to, co zarobiliśmy i odłożyliśmy na spokojną przyszłość, jest zabezpieczone oraz że w przypadku nagłej śmierci nasi bliscy nie zostaną bez pieniędzy.

Do takiego ubezpieczenia warto dokupić również ubezpieczenie na wypadek operacji, które wypłacane jest w przypadku stwierdzenia jednej lub kilku z aż 54 różnych chorób, które mogą się przytrafić każdemu. Składka ubezpieczeniowa jest relatywnie niska, ale daje bardzo wiele – maksymalnie można otrzymać aż 350% sumy ubezpieczenia, więc zdecydowanie gra jest warta świeczki – choć oczywiście należy mieć nadzieję, że nigdy nie będzie konieczności operacji ratującej życie, a tym samym nie dojdzie do wykorzystania ubezpieczenia.

Czy warto skusić się na ubezpieczenie od choroby?

Poważne choroby, takie jak nowotwór, choroba nerek wymagająca przeszczepu czy choroba wieńcowa, mogą przypaść w udziale każdemu. Choć oczywiście warto im zapobiegać, stosując zdrową dietę i dbając o aktywny tryb życia, nie można ich nigdy wykluczyć.

W budżecie domowym zachorowanie jednej z osób pracujących na dochód rodziny oznacza nie tylko zmniejszenie lub odcięcie tego dochodu, ale jeszcze większe niż zwykle wydatki. Obejmują one diagnostykę, specjalistyczne konsultacje prywatne, drogie nierefundowane leki, drogie zabiegi, rehabilitację, opiekę nad chorym i inne. Wydatki idą nie tylko w setki, lecz w tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy złotych!

Ubezpieczenie na wypadek operacji dedykowane poważnym chorobom wymagającym długotrwałego leczenia pozwala sfinansować koszty ewentualnego leczenia, a tym samym nie obciążać nimi budżetu domowego. Jest on dostatecznie uszczuplony z powodu braku możliwości zarobkowania przez chorą osobę. Kiedy pracujemy, powinniśmy oczywiście opłacać składki na obowiązkowe ubezpieczenie, które zapewni niezbędną opiekę zdrowotną w trudnym czasie, a także odkładać pieniądze, które powinny być zabezpieczeniem na trudne czasy.

Nie wszystko da się jednak przewidzieć, a w przypadku ciężkiej choroby dotychczas zgromadzone oszczędności rozchodzą się bardzo szybko, nawet gdy są spore. Oczywiście warto je mieć i zdecydowanie warto jak najdłużej utrzymywać swoje zdrowie w dobrej kondycji, ale mimo wszystko nie da się przewidzieć rozmaitych zakrętów życiowych.

Można jednak się na ich wypadek ubezpieczyć – i od tego właśnie są rozmaite warianty polis ubezpieczeniowych, które niejedną osobę już wyratowały z opresji. Takie ubezpieczenie to nie wypadek – to inwestycja we własne bezpieczeństwo i komfort swojej rodziny!

Polecane wpisy