Czy bezrobotny może liczyć na kredyt gotówkowy?

Czy osoba zadłużona będąca na bezrobociu (oficjalnie) może myśleć o kredycie? Jak najbardziej tak. Oczywiście w tradycyjnych bankach nie ma szans na uzyskanie kredytu czy pożyczki. Jednak instytucje finansowe, pozabankowe, jak najbardziej mają w swojej ofercie produkty takie jak kredyty gotówkowe dla zadłużonych.

Nie znajdziemy ich w żadnym innym miejscu. Na szczęście takich parabanków jest na polskim rynku dość wiele i nie musimy się obawiać, że w danym mieście nie znajdziemy odpowiedniego rozwiązania na taką sytuację.
Dodatkowo wiele takich firm udziela pożyczek i kredytów drogą internetową, telefoniczną oraz sms. Widzimy zatem, że nie jest to takie skomplikowane, jak może się z początku wydawać. Zatem na pytanie czy bezrobotny dostanie kredyt, odpowiedź brzmi – jak najbardziej.

 

Korzystanie z pożyczek i kredytów dla zadłużonych nieco różni się jednak od produktów typowo bankowych. Mamy tu zwykle do czynienia z minimum formalności. Nasza historia kredytowa czasami jest sprawdzona, ale już BIK nie.
Z pewnością jest nieco wyższe oprocentowanie, podobnie jest z ubezpieczeniem oraz kosztami przygotowania kredytu. Różnica nie jest ogromna, zatem spokojnie można wypełniać wniosek. Dzisiejsze kredyty gotówkowe dla zadłużonych przygotowane są nie tylko dla dłużników, ale również dla osób w trudnych sytuacjach finansowych, np. samotnych matek, mniej zarabiających, osób bezrobotnych.

 

Zatem na pytanie czy bezrobotny dostanie kredyt znamy już odpowiedź. Oczywiście zawsze musimy pamiętać o spłacie zadłużenia. Często firmy pożyczkowe wzywają kilkakrotnie do uiszczenia zadłużenia. Nigdy od razu nie występują na drogę sądową.
Dlatego jeśli występuje jakikolwiek problem ze spłaceniem, trzeba natychmiast skontaktować się z bankiem lub instytucją finansową. Z pewnością znajdą rozwiązanie, które będzie dobre dla obu stron. W przypadku osób bez pracy jedynym rozwiązaniem jeśli chodzi o pożyczkę, jest właśnie parabank. Przeszukując oferty na pewno znajdziemy taką, która będzie dobra.

Dowiedzmy się dokładnie jak wybrana przez nas pożyczka działa i jakie warunki musimy spełniać.

Polecane wpisy

1 opinia

  1. blank
    Maniek2