Crowdfunding nieruchomości – na czym polega ta forma inwestycji?

Biorąc pod uwagę utrzymującą się tendencję wzrostową na rynku nieruchomości, nie brakuje osób, które pragną zainwestować swoje pieniądze w ten obszar biznesu. Samodzielna realizacja projektów wymaga jednak ogromnej wiedzy, kontaktów oraz doświadczenia.

Możemy jednak zdecydować się na crowdfunding nieruchomości. W tej metodzie nie wymagana jest wiedza z zakresu budownictwa, ani bardzo duży kapitał początkowy.

Na czym polega crowdfunding?

Jest to forma wspólnego finansowania projektów, w której każdy inwestor może udostępnić swoje środki z myślą o zyskach w perspektywie długoterminowej. Crowdfunding narodził się wraz z rozwojem Internetu oraz mediów społecznościowych.

Zwykle, tego typu zbiórki są organizowane właśnie za pośrednictwem sieci. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się obecnie crowdfunding nieruchomości, czyli społeczne zbiórki na realizowanie projektów budowlanych.

Aby rozpocząć inwestowanie kliknij w ten link: Inwestuj z INVEST-ARTBUD

Jak działa crowdfunding nieruchomości?

Pierwszym krokiem jest wybór interesującego nas projektu. Firma deweloperska organizująca taką zbiórkę udziela nam szczegółowych informacji o skali projektu, terminach realizacji, a także spodziewanych zyskach. Możemy ocenić ryzyko inwestycyjne i samodzielnie podjąć decyzję, czy dany projekt stanowi bezpieczny cel zainwestowanych środków.

Gdy wybierzemy już interesujący nas projekt, wystarczy dokonać wpłaty na rzecz wykonawcy. Wiele zbiórek nie posiada minimalnej kwoty inwestycji, dzięki czemu, możemy zainwestować nawet niewielkie kwoty.

Jeśli chodzi o crowdfunding nieruchomości, projekty bardzo często stawiają jednak warunek minimalnej wpłaty na poziomie od kilku do kilkudziesięciu tysięcy. W ramach crowdfundingu nie stajemy się udziałowcem w projekcie. Jest to forma pożyczki, którą wykonawca deklaruje się zwrócić na określonych w umowie warunkach.

Ile trwa taka inwestycja w nieruchomości?

Tutaj również wiele zależy od wybranego projektu. Zwykle, umowa pożyczki jest podpisywana okres od trzech miesięcy do dwóch lat. W przypadku wielu projektów, zyski są wypłacane regularnie, dzięki czemu, inwestor może przekonać się o opłacalności przedsięwzięcia.

Ile można zarobić na tej metodzie? Crowdfunding nieruchomości często oferuje nam zysk nawet na poziomie 20-25% w skali roku. W związku z tym, taka forma inwestycji jest dużo korzystniejsza od lokat oszczędnościowych oraz wielu obligacji o wyższym ryzyku inwestycyjnym.

Czy crowdfunding to bezpieczna forma inwestycji?

Tak, ponieważ w momencie przekazania naszych środków podpisujemy umowę cywilno-prawną o udzieleniu pożyczki. W umowie zawarte są najważniejsze warunki spłaty, takie jak oprocentowanie oraz termin spłaty zobowiązania.

Biorąc pod uwagę trend wzrostowy panujący na rynku nieruchomości od kilku lat, crowdfunding jeszcze przez dłuższy okres czasu będzie wyjątkowo opłacalną formą inwestowania. Zaletą jest to, że niewymagany jest duży kapitał, a także rozległa wiedza. Pożyczone pieniądze wykorzystuje w naszym imieniu renomowana firma.

Polecane wpisy

Twoja opinia