Co to jest kredyt odnawialny?

Kredyt odnawialny, czyli inaczej kredyt rewolwingowy to coraz częściej wykorzystywany przez Polaków produkt bankowy. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo sektor finansowy oferuje teraz stały dostęp do gotówki na niezwykle korzystnych warunkach. Jeśli i Ty potrzebujesz szybko wsparcia finansowego, dowiedz się o kredycie odnawialnym najważniejszych szczegółów.

Kredyt odnawialny – główne zasady

Polacy coraz częściej interesują się kredytem odnawialnym, bo to on gwarantuje dostęp do środków pieniężnych z określonym limitem na bieżąco. Wysokość dostępnych pieniędzy określana jest, biorąc pod uwagę zdolność finansową czy miesięczne zarobki kredytobiorcy. W momencie spłaty zaciągniętych środków kredytobiorca może zaciągnąć kolejny kredyt rewolwingowy bez zbędnych procedur. Dzięki temu każdego miesiąca ma dostęp do nadwyżki pieniędzy.

Warto zaznaczyć, że kredyt rewolwingowy może być dostępny zawsze, ale kredytobiorca wcale nie musi z niego korzystać. W takiej sytuacji bank nie pobierze żadnych odsetek. To świetne zabezpieczenie, kiedy chcemy mieć dostęp do pieniędzy na tzw. czarną godzinę.

Forma wypłaty kredytu odnawialnego

Kredyt odnawialny ma jeszcze jedną, ważną zaletę. Może być wypłacony w dowolnej, preferowanej dla kredytobiorcy formie. Pieniądze o określonej wartości mogą być przekazane w formie bezgotówkowej (np. jako zapłata za zakupy), gotówkowej albo w postaci przelewu bankowego. Większość banków umożliwia dostarczenie karty płatniczej do kredytu odnawialnego, dzięki czemu kredytobiorca może z łatwością wypłacać gotówkę z dowolnym bankomacie.

Bez względu na wybór formy wypłaty środków z kredytu odnawialnego, bank ustala jedno oprocentowanie. Należy zaznaczyć, że kredyt rewolwingowy charakteryzuje się niskimi kosztami, jeśli porównamy ten produkt banku z innymi.

Kredyt odnawialny, karta kredytowa czy debet?

Polacy, którzy chcą uzyskać szybko zastrzyk finansowy, mogą dzisiaj korzystać z różnych form wsparcia. Oprócz kredytu odnawialnego mają do wyboru tradycyjną linię kredytową albo debet. To jednak ta pierwsza opcja jest najbardziej opłacalna. Przede wszystkim bank nalicza najniższe oprocentowanie, można go odnawiać regularnie po spłaceniu bez zbędnych formalności i jest dostępny zawsze.

Co więcej, kredyt rewolwingowy dostępny jest ze znacznym limitem, dzięki czemu jest to rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują dużych kwot. Uwagę należy również zwrócić na fakt, że właśnie ten produkt dostępny jest dosłownie w kilka minut. Wystarczy złożyć wniosek internetowy, by już po kilku minutach otrzymać decyzję kredytową i środki na koncie.

Chociaż kredyt rewolwingowy jest stosunkowo nowym produktem banków, to już dzisiaj wykazuje się ogromnym zainteresowaniem. Kredytobiorcy doceniają go za niskie koszty, łatwy dostęp i ogromny komfort korzystania na preferencyjnych warunkach.

Polecane wpisy