Co robić i co grozi w razie zgubienia dowodu?

Zgubienie dowodu osobistego niesie ze sobą wiele przykrych konsekwencji, dlatego warto skutecznie się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami. Pamiętajmy, iż dowód osobisty jest najważniejszym dokumentem jaki posiadamy, dlatego w przypadku, gdy zauważymy, że zniknął należy bezzwłocznie zgłosić to w odpowiednim miejscu.

Jakie zagrożenia czyhają na nas w momencie, gdy nasz dowód trafia w niepowołane ręce?

Jednym z najbardziej popularnych jest zaciągnięcie na jego podstawie kredytu.

Co robić, gdy dowód zniknie?

Komu należy natychmiast zgłosić brak dowodu osobistego? Należy udać się z tym problemem do dwóch organów. Pierwszy to rzecz jasna policja, drugi zaś urząd gminy. Procedura ta dotyczy zarówno zaginięcia dowodu potwierdzającego tożsamość, jak również jego kradzieży.

Coraz częściej słyszy się o osobach, które kradną dowód następnie zaciągając spore kredyty. Dotyczy to przede wszystkim marek prowadzących działalność internetową. Możliwości na zaciągnięcie kredytu drogą internetową są znacznie większe, zwłaszcza, że proces odbywa się wyłącznie przez sieć.

Rozwiązanie problemu.

Przykładem instytucji pozabankowej, która działa w sposób nowoczesny i bezpieczny jest marka – KredytOK. W przypadku jej atrakcyjnej oferty Internet – podobnie jak telefon stanowi wyłącznie narzędzie do pośrednictwa, zaś proces podpisania umowy i odbioru gotówki może być tylko osobisty. To rozwiązanie łączy w sobie minimum formalności, niskie oprocentowanie i bezpieczeństwo transakcji, czyli trzy podstawowe atuty, które są najczęściej brane pod uwagę podczas analizy ofert kredytowych.

Przezorny zawsze ubezpieczony.

O ile wszelkie formalności możemy załatwić drogą telefoniczną, tudzież sieciową, o tyle weryfikacja danych i potwierdzenie tożsamości odbywa się poprzez osobistą wizytę w siedzibie firmy. Ów model rewelacyjnie sprawdza się zwłaszcza pośród klientów, którzy nie chcą brać na siebie ryzyka związanego z drogą internetową. Pozostaje mieć nadzieję, że podobne instytucje również zadbają o komfort i bezpieczeństwo swych klientów.

Polecane wpisy